Jak dobrać lodówkę pod zabudowę?
Jak dobrać lodówkę pod zabudowę?
Lodówka to podstawowy element wyposażenia każdej kuchni. Obecnie dostępne na rynku modele to nowoczesne urządzenia charakteryzujące się wysoką wydajnością oraz pojemnością dopasowaną do indywidualnych potrzeb domowników. Lodówka może pozostać wolnostojącym elementem wyposażenia wnętrza lub stanowić spójną część kuchennej zabudowy. To właśnie lodówki pod zabudowę są modelami wybieranymi znacznie chętniej – o wiele łatwiej można wpasować je bowiem w wystrój kuchni, utrzymując jej spójność estetyczną i stylistyczną.
Jak dobrać lodówkę pod zabudowę? Lodówka pod zabudowę – od czego zacząć?
Wybierając lodówkę pod zabudowę do swojej kuchni, przede wszystkim musimy skupić się na jej wymiarach. Urządzenie musi zostać idealnie dopasowane do przestrzeni, którą dysponujemy, tak aby wraz z szafkami, półkami i kuchennym blatem stanowiła spójną całość. Szerokość lodówki pod zabudowę najczęściej oscyluje między 55 a 60 cm. Nie bez znaczenia jest także wysokość urządzenia – zdecydowana większość osób wybiera większe modele – najbardziej popularne to ok 178 cm, jednak wśród lodówek przeznaczonych do zabudowy można znaleźć również urządzenia niższe – o wysokości 120, a nawet 80 cm.
Lodówki o mniejszej wysokości to najczęściej urządzenia pozbawione zamrażarki. Jeżeli więc zależy nam na funkcji mrożenia, powinniśmy wybrać sprzęt o wysokości nie mniejszej niż 150 cm.
Podstawowe parametry lodówki pod zabudowę
Na co jeszcze zwrócić uwagę, wybierając najlepszą lodówkę pod zabudowę dla siebie i swoich bliskich? Ważnym parametrem niemal każdego urządzenia elektrycznego jest jego klasa energetyczna. Tak też jest w przypadku lodówek. Parametr ten informuje o ilości energii, którą dane urządzenie zużywa podczas pracy w określonym czasie. Do sprzętów najbardziej energooszczędnych należą te o klasie energetycznej A.
Na liście podstawowych parametrów technicznych każdej lodówki obok jej klasy energetycznej znajduje się poziom hałasu generowany przez urządzenie. Nowoczesne lodówki to na ogół sprzęty o niskim wskaźniku tego parametru, jednak dla całkowitej pewności warto sprawdzić go przed dokonaniem wyboru. Optymalny poziom hałasu dla lodówki powinien mieścić się między 33 a 40 dB.
Praktyczne funkcje nowoczesnych lodówek – przegląd
Jako że nowoczesna, dobrej jakości lodówka pod zabudowę powinna być urządzeniem spełniającym oczekiwania oraz potrzeby wszystkich domowników, wybierając konkretny model, warto zwrócić uwagę na dodatkowe funkcje, w jakie jest on wyposażony. Standardem jest już funkcja NoFrost, która zapobiega gromadzeniu się nadmiernej ilości szronu i lodu w urządzeniu. Do wyjątkowo praktycznych należy także funkcja kontroli wilgotności, funkcje zapewniające odpowiednie utrzymanie świeżości warzyw przechowywanych w lodówce, jak również opcja elektronicznego sterowania działaniem zamrażarki. Nowoczesne lodówki pod zabudowę charakteryzują się także różnego rodzaju zabezpieczeniami, takimi jak alarm niedomkniętych drzwi czy kontrola rodzicielska.